Containerkontoret – vår levande portfolio

Som ett maffigt komplement.

”Jag älskar att leva i ett koncept”. Så brukar vår byråchef Rebecca säga. Ja, hon är en sådan person som värdesätter känsla, kreativitet och inspiration. Fint då att hennes businesspartner och AD är en sådan person som får en idé till ett koncept, driver det och ser till att förverkliga idé till handling.

Så, som ett maffigt komplement till att visa våra skills inom koncept, idé, foto och form via en hemsida eller broschyr – så designade och byggde vi vårt kontor, att arbeta och inspireras i, för våra kunder såväl som för våra medarbetare. Att komma till containern ska kännas som att komma till en kreativ hub, en plats där idéer får liv och strategier tar form. En plats dit vi gärna vill bjuda in fler modiga företagsledare – in till vår värld av kommunikation, tillväxt och formgivning.

Ps. Nej, såklart var inte detta en fix idé. Det var ett långsiktigt och medvetet strategiskt drag som gör det möjligt för oss att leva vår dröm på Österlen, oavsett var våra kunder befinner sig.

Välkommen till vårt containerbygge på Österlen!

Vill du se mer av vårt containerkontor besök https://www.icontainern.se/ eller icontainern på instagram.